top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Inspirujte se zkušenými kreslíři ze světa

Zaujal vás článek o grafitových tužkách a zrovna hledáte inspirativní kreslíře?


Usnadnili jsme vám práci a vybrali několik zajímavých umělců, které vám dnes představíme. Některé možná znáte z historie umění či jako autory odborných publikací, mnoho talentů jsme ale objevili i na sociálních sítích.


Začneme americkým umělcem, pedagogem a autorem velice známé knihy o kresbě postavy Anthonym Ryderem. Jedná se o brilantního umělce s více jak 30 lety zkušeností s vyučováním kresby a olejomalby na prestižních amerických školách. Sám Anthony své vzdělání získal ve svém rodném New Yorku a Francii v ateliéru celosvětově uznávaného malíře Teda Setha Jacobse.Anthony RyderZ domácích tvůrců rádi upozorníme na známého kreslíře, malíře a grafika Milana Ressela, kterému se dostalo kvalitního odborného vzdělání na Akademii výtvarných umění v Praze.


Milan ResselMožná se stejného úspěchu jednou dočkají i nadějné mladé kreslířky Kristýna Slusarčíková a Nikol Rejmánková, jejichž profily plné perfektních kreseb jsme nalezli na Instagramu.


Kristýna Slusarčíková, Nikol RejmánkováZ řad zkušenějších českých umělců pak určitě za zmínku stojí portfolio Radima Pergla.


Radim PerglPokud jste milovníkem hyperrealistických portrétů nejen známých osobností, můžeme vám doporučit Instagramový profil s názvem jonowart. Máte-li však raději ilustrativnější styl, padnout do oka by vám mohly práce Victorie Fedotové nebo Gaby Niko.


Gaby NikoNejste úplný začátečník a hodláte se v kresbě zdokonalit? S tím by vám mohli pomoci následující profily zkušených kreslířů a zároveň učitelů kresby. Prvním z nich je profil Marleny Sztamborské, která vás za pomoci online kurzů provede všemožnými náměty od portrétu, přes kresbu architektury. Dalšími mistry v oboru jsou potom Design Gogh z Jižní Koreje nebo Rim Umyarov.


Marlena Sztamborska


Design Gogh


Rim UmyarovInspirace je všude kolem a je jen na vás, kde ji najdete právě vy. Nezapomeňte nás označovat na sociálních sítích, třeba v příštím článku zmíníme i vás a vaši tvorbu.


266 zobrazení

Comments


bottom of page