top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Kresba prašnými pastely


Někteří tráví zimu v teplých krajinách, jiní tu s námi zůstávají. Řeč je samozřejmě o ptáčcích, jejichž pestrobarevným peřím jsme se pro tentokrát nechali inspirovat při tvorbě s prašnými pastely od KOH-I-NOOR HARDTMUTH.
Vykoukněte z okna, otevřete atlas ptáků a nebo jen naslouchejte svojí fantazii a pusťte se do kresby těchto roztomilých tvorů s námi!Připravte si ideálně černý papír, to proto, aby barevné pastely co nejvíce vynikly. Dále budete potřebovat sadu prašných pastelů, my využili sadu typu Landscape, pastely v tužce na kresbu detailů a fixativ.Jako první si rozvrhněte kompozici a vytvořte rychlou skicu celého ptáčka za pomoci bílého pastelu v tužce. Načrtněte světla i stíny.
Následně si připravte klasické prašné pastely a začněte kreslit peří. Nezapomínejte, že peří není jednobarevné, a tak je dobré barvy střídat, aby výsledek byl co možná nejrealističtější.Prašné pastely můžete mezi sebou velice dobře míchat, a dokonce i rozmazávat. Je ovšem dobré nechat kresbu vyniknout a nevytvářet jen jednotnou plochu, která ve výsledku nepůsobí tak plasticky a přirozeně.Na drobné detaily jako je například zobák, oko nebo nožičky použijte opět pastely v tužce.Výsledný obrázek dostatečně zafixujte pomocí fixativu a máte hotovo! Pustíte se do toho s námi?

256 zobrazení

Comentários


bottom of page