top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Nové Fixativy jsou tady!




Pro všechny nadšence výtvarného umění máme skvělou zprávu! Na trh uvádíme exkluzivní novinky, které potěší všechny kreslíře, malíře, ale i nadané kutily.


Jedná se o dvě nové varianty oblíbeného fixativu, Fixative Art a Fixative Creative, díky kterým dostanou vaše výtvory zaslouženou ochranu.







Při jeho vývoji jsme si dali opravdu záležet, a proto jsme ke spolupráci přizvali zkušeného a nadaného českého výtvarníka Michala Janovského, který se kresbou za pomoci pastelu zabývá již dlouhá léta.


„Jsem rád, že Koh-i-noor měl se mnou tu trpělivost, když jsem vzorky neustále vracel jako nedostatečné. Tak vypadal vývoj nového Fixativu Art. Ale teď je tady a je perfektní!” říká Michal, který byl velkou pomocí při zrodu nové receptury lakovací kapaliny a také rozprašovače, který přetváří tekutinu na jemnou mlhovinu, která dokonale fixuje a nevytváří skvrny na obrazech.


„Sprej se aplikuje v několika vrstvách pro intenzivní fixaci a je velmi šetrný nejen ke kresbě pastely,“ dodává.









Společně jsme během tří let ladili nový Fixativ Art, který vás nadchne díky:


  • NOVÉ RECEPTUŘE šetrný sprej s UV filtrem zvyšuje světlostálost barev

  • EXTRA JEMNÉMU ROZPRAŠOVAČI extra jemná tryska rozprašovače zabraňuje vzniku skvrn na obraze

  • SNADNÉ A EFEKTIVNÍ FIXACI jemná mlhovina dokonale fixuje kresbu a nemění odstíny barev obrazu



Kromě toho jsme s Michalem Janovským vytvořili také dvě zcela nové sady jeho oblíbených suchých pastelů. Speciální odstíny pastelů jsou svým charakterem ideální volbou pro kresbu krajiny a portrétu. Stojí za vyzkoušení!





Pokud se rádi pouštíte do tvořivých projektů jako je například malba na oblázky, modelování z Keraplastu nebo batikování, jistě vám přijde vhod Fixative Creative, který vaše dílo ochrání podobně jako například vrstva fixačního laku.





Fixative Creative je vhodný na nejrůznější typy povrchů a materiálů jako je například kámen, dřevo, papír, keraplast či textil. Lze ho také použít na fixaci usušených květů, či celých květin, které jsou v poslední době velkým trendem v interiérovém designu.


Skvěle zafixuje a zároveň ochrání malbu provedenou akrylovou strukturální pastou, temperovými a vodovými barvami, ale také povrchy zdobené ubrouskovou technikou nebo krakelovacími laky.


Proč by Fixative Creative neměl chybět ve vaší výbavě?


  • NAHRAZUJE LAKOVÁNÍ ŠTĚTCEM povrch je po fixaci chráněn stejně jako při nalakování tenkou vrstvou laku

  • VHODNÝ PRO FIXACI NEJRŮZNĚJŠÍCH POVRCHŮ A MATERIÁLŮ

  • STAČÍ POUZE DVĚ VRSTVY po zaschnutí je povrch otěruvzdorný a částečně i voděodolný

  • OBSAHUJE UV FILTR receptura s UV filtrem chrání barvy před světlem



Teď už je jen na vás, jaký Fixative zvolíte. Ať už to bude však jakýkoli, jeho koupí určitě nešlápnete vedle. Jejich vlastnosti jsou jedinečné a možnosti použití prakticky neomezené!


Pořídit je můžete na našem eshopu či v prodejnách po celé České Republice.


189 zobrazení

Comments


bottom of page