top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Recyklované květináče z PET lahve
Odpočiňte si od domácích úkolů a pojďte si s námi vyrobit roztomilý květináč s motivem kočky z obyčejné pet lahve.


Nejen, že plastovou láhev zrecyklujete, ale navíc vytvoříte také nápaditou dekoraci, která se bude vyjímat v každém dětském pokojíčku. Tak jdeme na to!


Plastovou láhev, ideálně průhlednou, dobře vypláchněte a nechte vyschnout.Poté na ni finelinerem nebo černým popisovačem nakreslete motiv zvířete, který budete chtít na květináči zachytit. My se rozhodli pro kočku, ale krásně bude vypadat i pes, prasátko nebo třeba žába.Pro tento krok raději přivolejte na pomoc rodiče, je totiž potřeba do lahve udělat menší otvor pro následné vystřihnutí zvířátka.Do otvoru prostrčte nůžky a opatrně vystřihněte tvar vámi vybraného zvířete.Květináč natřete akrylovou barvou a plochým štětcem a nechte zcela zaschnout.Až bude barva řádně zaschlá, dokreslete zvířátku obličej za pomoci finelineru.Akrylovými barvami a úzkým kulatým štětcem dolaďte poslední detaily a máte hotovo!


Už víte jakou květinu do květináčku umístíte? A jaké zvířátko jste pro svůj květináč vybrali? Nestyďte se a sdílejte s námi své výrobky třeba na Instagramu, jsme zvědaví!
42 zobrazení

Comments


bottom of page