top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Závěsná dekorace z Keraplastu
Modelovací hmota Keraplast je skvělá k vyrábění nápaditých dekorací, které zkrášlí jak interiér, tak exteriér. Tentokrát jsme se rozhodli vyrobit závěsnou dekoraci, která udělá spoustu parády například ve vaší zahradě!


Tak neváhejte a zpříjemněte si teplé letní dny jednoduchým prázdninovým tvořením.

K výrobě této dekorace budete potřebovat modelovací hmotu Keraplast, vykrajovátka dle vlastního výběru, pečicí papír, váleček, kelímek s vodou, štětec, akrylové barvy, kousek větve a provázek.
Vyjměte kousek modelovací hmoty z obalu a propracujte ho.Když bude hmota dobře tvárlivá, položte ji na pečicí papír a rozválejte na placku.Z rozválené placky za pomoci vykrajováte vykrojte různé tvary. My se rozhodli pro květiny.Vykrojené tvary dejte na pečicí papír a jejich povrch zahlaďte prstem navlhčeným ve vodě.Následně do tvarů udělejte dírky pomocí špejle nebo jiného špičatého nástroje a hmotu nechte zcela zaschnout.Po zaschnutí si připravte štětec, kelímek s vodou a akrylové barvy a pusťte se do barvení.Pokud je barva dostatečně suchá, vezměte provázek nebo nit a provlečte očkem, které jsme vytvořili za pomoci špejle.
Provlečené tvary přivažte ke kousku větvičky a originální dekorace je na světě!Náš tip:

Pokud rádi experimentujete, zkuste do ozdob z Keraplastu vtlačit sušené květiny. Na vykrojené kolečko položte květinu, překryjte pečicím papírem a válečkem jemně přejeďte tak, abyste nezdeformovali vykrojený tvar. Nechte zaschnout a na konec zafixujte Fixativem Creative.
Mrkněte i na další návody s hmotou Keraplast, které jsme pro vás připravili na našem blogu a vyrobte si například roztomilé přívěsky na klíče! Pro více návodů prozkoumejte archiv našich článků.

124 zobrazení

Comments


bottom of page