top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Malované květináčeS jarem přichází i čas na sázení či přesazování nejrůznějších rostlin. My jsme se rozhodli tuto každoroční činnost lehce oživit a pustili se do malování terakotových květináčů.


Líbí se vám? Tyto originální květináčky jistě ocení i vaše rostliny!

Na realizaci malovaných květináčů budete potřebovat grafitovou tužku, akrylové barvy, větší plochý štětec, menší kulatý štětec, dřevěnou paletu, kelímek s vodou, terakotové květináče a fixativ creative.Připravte si veškeré pomůcky, zkontrolujte, jestli je povrch květináče čistý a pusťte se s námi do práce!Na paletě nebo kousku kartonu si namíchejte barvu, kterou jste zvolili jako podkladovou. Ideálně světlý odstín některé ze zemitých barev.S namíchanou akrylovou barvou za pomoci plochého štětce natřete celý květináč a nechte jej dobře zaschnout. Bude-li to potřeba, vrstev můžete udělat více.Na suchý podklad nakreslete grafitovou tužkou vámi vybraný vzor. My se rozhodli pro několik organických tvarů, které jsme náhodně rozmístili po celém květináči a vybarvili bílou, hnědou a světle zelenou barvou. Malbu opět nechte zaschnout.Vezměte grafitovou tužku a přes jednotlivé tvary načrtněte větvičku s listy. Obrys obtáhněte černou barvou pomocí malého kulatého štětce a některé listy vybarvěte. Stejný postup zopakujte i s bílou větvičkou na druhé straně.Po řádném zaschnutí květináč nastříkejte Fixativem Creative, který akrylové barvy ochrání před možným ušpiněním i vodou.Do květináčů umístěte bylinky či jiné jarní rostliny v plastovém obalu.


S vašimi výtvory se nám nezapomeňte pochlubit například na Instagramu, kde stačí označit některý z našich profilů. Přejeme příjemné tvoření!


Za návod děkujeme Nathalii Škardové.


461 zobrazení

Comments


bottom of page