top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Na návštěvě v gumárně Koh-i-noor HardtmuthKaždý zkušenější kreslíř jistě ví, že pryž není užitečná jen k odstranění nechtěných linií v obraze, ale poslouží také jako plnohodnotné výtvarné médium. Skvěle se hodí na zvýraznění světelných prvků, vytvoření kontrastu či k realistickému zachycení lidských vlasů…
V Koh-i-noor Hardtmuth pryž vyrábíme v mnoha různých formátech, už jste slyšeli například o gumě v tužce?

Pryž se však bude hodit i úplným začátečníkům, kteří ji využijí například při studijní kresbě uhlem. V tomto případě bychom doporučili zakoupit pryž tvárlivou. Ta je totiž schopná jemné tahy uhlem zcela odstranit a využijete ji také při zdůraznění světel nebo odlesků v obraze.Pro úpravu skic a jiných kreseb grafitovou tužkou vám naopak postačí všem velmi dobře známá měkká pryž, kterou v našem sortimentu nabízíme v mnoha provedeních od malých po velké, od kulatých po hranaté nebo ty s ikonickou ochrannou známkou s motivem slona.


Právě pryží s obrázky nabízíme velké množství, takže si zde vyberou malí i velcí umělci. Je libo pryž s motivem krtečka a jeho přátel, s dopravními značkami nebo se zvířátky? Není problém, i ty lze v obchodech a na e-shopu Koh-i-noor Hardtmuth zakoupit.Dále v naší široké nabídce naleznete pryže tvrdé a kombinované, které by neměly chybět v žádné kanceláři ani výbavě umělce. Tvrdá pryž je vyrobena na přírodní bázi bez přídavků plastů a ftalátů a je určena hlavně pro vymazávání čar a skvrn inkoustu, tuše, písma psacích strojů, snímacích tuh. Skvěle ale umí odstranit i nechtěnou stopu pastelů, pastelek a dokonce i voskovek! Kombinovaná varianta se skládá ze dvou již zmíněných typů pryže, tedy měkké a tvrdé.

Kromě výše uvedených typů pryží vyrábíme také termoplastickou variantu ve tvaru šestihranu či výsuvnou termoplastickou pryž, která je zasunuta v praktickém plastovém držáku a je vhodná pro školní i kancelářské užití.


A na závěr speciální vychytávka, pryž v tužce. Na první pohled vypadá jako klasická bílá pastelka, místo tuhy je ale vyplněna gumou, která je ideální pro ty nejmenší detaily.


Uniknout by vám neměla tvorba Silvie Mahdalové nebo Evy Bernadetty, které se zabývají tvorbou hyperrealistických obrazů, a tak je pro ně obzvláště pryž v tužce nezbytnou kreslící pomůckou.


Pryží v našem sortimentu najdete hned celou řadu. Víte ale, kde a jak se tato praktická výtvarná pomůcka vyrábí?Pojďte s námi nahlédnout do závodu v Českých Budějovicích, kde se nachází místo zvané gumárna. Přesně tady náš tým denně vyrábí tisíce různých pryží, které pak dělají radost umělcům po celém světě. Více najdete ve videu na Instagramu.
164 zobrazení

Comments


bottom of page