top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Papírové přání pro maminky

Udělejte maminkám radost a vytvořte jim vlastnoručně přání k jejich svátku! Den matek slavíme v České republice již druhou květnovou neděli, a proto je nejvyšší čas pustit se do práce!

K vytvoření vám bude stačit několik barevných papírů, grafitová tužka, fineliner, nůžky, lepidlo a pryž.


Úplně na začátek vyberte barevný papír formátu A4 jako podklad. Ideálně by měl mít vyšší gramáž a neutrální barevný odstín.

Vybraný papír v jeho polovině přehněte. Otočte jej tak, aby se přání otevíralo jako kniha. Teď se společně můžeme pustit do jeho zdobení!Grafitovou tužkou si na podklad načrtněte vámi zvolený motiv. V tomto případě stonky květin.Pokud máte kresbu hotovou, vezměte černý fineliner a obtáhněte linie. Některé stonky mohou být pruhované, celé černé, tečkované… fantazii se meze nekladou!Na řadu přichází barevné papíry, ze kterých nůžkami vystřihněte jednotlivé květiny.Na barevný papír tužkou předkreslete okvětní lístky. Jejich tvar a velikost necháme na vás.Tvary vystřihněte a následně je začněte lepit na přání pomocí lepidla v tubě.Kromě okvětních lístků nezapomeňte vystřihnou také pestík, který nalepte doprostřed květu.Pestík a listy dozdobte finelinerem. Pokud máte kolem více volného místa, finelinerem můžete další květiny jednoduše dokreslit.


Přání nechte důkladně zaschnout. Dovnitř napište pár milých slov pro vaši maminku. Skvělá práce! Maminky budou určitě nadšené!

31 zobrazení

Comments


bottom of page