top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Podzimní kresba s Wax Aquarell
K podzimu neodmyslitelně patří barevné listí na stromech, které nás rok co rok fascinuje a mnohé inspiruje k vlastní tvorbě. Ať už tedy rádi kreslíte, nebo malujete, pastely Wax Aquarell, se k zachycení listů báječně hodí!


Sada 24 pastelů obsahuje vše, co k dnešnímu tvoření budeme potřebovat. Mimo samotných pastelů v balení najdete dokonce i tužku, ořezávátko a štětec k rozmývání kresby. Aby se nám dobře pracovalo, je nutné také použít vhodný papír na akvarel, nebo alespoň čtvrtku.


Návod pro Koh-i-noor Hardtmuth připravila Jitka Zajíčková.


Protentokrát si vyzkoušíme vzdušnější, volnější kresbu. Nebudeme příliš lpět na detailech, spíš se pokusíme vystihnout podstatu listů. Následující návod je tedy vhodný nejen pro dospělé, ale i pro malé výtvarníky.


A co tedy budeme kromě sady pastelů Wax Aquarell a vhodného podkladu potřebovat? Určitě si připravte také obyčejnou tužku, tvárlivou pryž, nádobu na vodu a pár listů jako předlohu.Jestli máte jen malou zkušenost s kresbou a bojíte se hned „naostro“ pracovat s pastely, pomozte si předkreslením motivu tužkou. Kreslit můžete od ruky, a nebo list využijte jako šablonu a na papír jeho obrys obkreslete.Pastelky Wax Aquarell mají silný průměr jádra, a proto jsou jako dělané na spontánní kresbu bez drobných detailů. Nebojte se tedy kreslit dynamicky. Případným rozmytím obrázku dodáte na zajímavosti.


TIP: Využijte potenciál Wax Aquarell a zkuste si, jak se chovají na suchém i mokrém podkladu. Kresbu můžete i opatrně rozmýt štětcem namočeným v čisté vodě nebo můžete barvu nabírat štětcem přímo z pastelu!Pro super intenzivní stopu, i pro zachycení detailů, kreslete do mokrého, a nebo si na štětec naberte barvu přímo z pastelu a malujte stejně, jako vodovkami.Všechny uvedené techniky mezi sebou můžete kombinovat a vrstvit. Nebojte se experimentovat, jedině tak totiž dosáhnete originálního výsledku!Na závěr můžete ještě trochu barvy nanést na hodně namočený štětec a obrázek za pomoci několika jemných poklepání na štětec postříkat.List máme hotový a můžeme se pustit do dalšího! Byla by přece škoda nezachytit všechny ty barvy a tvary, které nám opadávající listí nabízí!

140 zobrazení

Comments


bottom of page