top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Jednoduché vánoční dekorace z papíru
Vánočních dekorací není nikdy dost. Připravili jsme pro vás dva jednoduché návody na ozdoby z papíru, které nádherně ozdobí vaši domácnost i vánoční stromeček. Hotové jsou za pár minut a navíc si jejich tvorbou zpříjemníte dlouhé zimní večery s rodinou či přáteli.


Připravte si jakýkoliv papír, může se jednat dokonce i kousek starých novin, které díky tomu nápaditě zrecyklujete. Dále budete potřebovat nůžky, tyčinkové lepidlo, provázek a v případě, že budete chtít vyrábět papírového anděla, bude se vám hodit i větší korálek.

PAPÍROVÁ HVĚZDA


Na výrobu hvězdy si vezměte papír o velikosti A4 a rozstřihněte jej na půl.Z obou částí papíru vytvořte jeho postupným skládáním harmoniku.Konce obou papírových harmonik zastřihněte do špičky.Obě harmoniky v jejich polovině přehněte a přilepte tyčinkovým lepidlem k sobě.Ustřihněte si kousek provázku a v přehybu, který jsme překladem papíru vytvořili, udělejte uzel. Ze zbytku provázku následně udělejte smyčku k zavěšení.Papírové harmoniky roztáhněte, přilepte k sobě a vytvořte hvězdu. Nezapomeňte mezi papíry přilepit i provázek, aby šla ozdoba zavěsit.
PAPÍROVÝ ANDĚL


Stejně tak jako v prvním návodu vezměte papír a rozstřihněte ho.Následně vytvořte dvě papírové harmoniky.Každou z nich přihněte nad polovinou jejich délky.Mezi obě poloviny vložte předem ustřižený provázek a přilepte tyčinkovým lepidlem k sobě.Na provázek navlečte korálek, který bude symbolizovat hlavu anděla. Ze zbytku provázku vytvořte smyčku k zavěšení a máte hotovo!
Pro jakou z ozdob jste se rozhodli vy? Vybrali jste jen jednu z nich nebo dokonce obě? Pochlubte se nám vašimi výtvory na sociálních sítích. Přejeme krásné Vánoce!187 zobrazení

Comentarios


bottom of page