top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Kresba portrétu krok za krokemHledáte inspiraci k tvorbě? Co takhle kresba portrétu za pomoci oblíbených tvrdých pastelů od Koh-i-nooru? Realizovat portrét můžete například podle živého modelu, fotografie nebo dle vaší fantazie a zabrousit tak až do oblasti ilustrace. Pokud s touto technikou či samotnou kresbou portrétu nemáte zkušenosti, nebojte se, na následujících řádcích vám poradíme jak na to!

Jako první je důležité zvolit vhodný papír pro kresbu s těmito pastely. Dále si připravte samozřejmě také tvrdé pastely, předlohu a případně i tužku a pryž.


Nejprve si na daný formát papíru rozvrhněte celou kompozici obrazu.Jako další krok si skicovitě rozvrhněte samotný obličej.Potom, co budete mít obličej načrtnutý, začněte s vybarvováním jednotlivých částí portrétu.Za pomoci různých barev pastelů zachyťte světla a stíny. Barev se rozhodně nemusíte bát!Ve vybarvování jednotlivých ploch tváře pokračujte do té doby, než bude celý portrét vybarvený.Následně vezměte světle béžovou barvu a obličej za pomoci ní sjednoťte.Až budete mít obličej hotový, přejděte například na oblast krku, kterou také vystínujte.Nakonec dolaďte poslední detaily a máte hotovo!

Pokud raději tvoříte pastely prašnými, bude se vám jistě líbit tvorba Tomasze Czajkowskeho, se kterým jsme kdysi vedli inspirativní rozhovor, který najdete na našem blogu.

179 zobrazení

Comments


bottom of page