top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Barevné masky z papíruTvoření s barevnými papíry děti milují a pokud se i u vás v domácnosti najde alespoň několik barevných archů, můžete se s námi pustit do výroby pestrobarevné papírové masky pro děti i dospělé.


Kromě barevných papírů budete potřebovat také nůžky, tyčinkové lepidlo, obyčejnou tužku a tenčí gumičku. To bude zábavy!

Barevné papíry, podobně jako všechny další pomůcky potřebné k tomuto návodu, můžete zakoupit samozřejmě i u nás na e-shopu nebo ve značkových kamenných prodejnách. Na výběr máte různé sady klasických barevných papírů, nebo vás mohou zaujmout také papíry vlnité a krepové.


Jako první si připravte všechny potřebné věci, tedy barevné papíry, nůžky, tužku, lepidlo a průhlednou gumičku.
Obyčejnou tužkou na vybraný papír nakreslete nejprve obrys samotné masky a vystřihněte jej. Stejně to udělejte s prvními papírovými pírky.Vystřižená barevná pírka nalepte za pomoci tyčinkového lepidla k hlavní části masky.Až budete mít vše nalepeno, nakreslete otvory pro oči a opatrně je nůžkami vystřihněte.Dále si nastříhejte několik dalších pírek různých velikostí a nalepte je k ostatním. Vytvoříte tak zajímavou pestrobarevnou korunu.Kromě pírek si můžete z barevných papírů vystřihnout i jiné tvary, kterými masku dozdobíte.Obyčejnou tužkou načrtněte uprostřed spodní hrany trojúhelníkový otvor na nos a vystřihněte jej.Z kousku barevného vytvořte nos prostorový, v půlce jej přehněte a následně přilepte k masce.Na konec poproste rodiče o pomoc s vytvořením malé dírky po obou stranách masky k provlečení průhledné gumičky.

A je hotovo! Sledujte naše sociální sítě, kde na vás čeká spousta kreativního

obsahu, včetně dalších návodů krok za krokem pro malé i velké.
71 zobrazení

コメント


bottom of page