top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Modelovací hmoty od Koh-i-noor HardtmuthNásledující řádky jsou věnovány všem, kterým umělecká tvorba v dvojrozměrném měřítku jednoduše nestačí.


V sortimentu Koh-i-noor Hardtmuth najdete hned několik druhů modelovacích hmot, které skvěle poslouží k realizaci vašich trojrozměrných kreativních nápadů. Pojďme si je společně představit!

PLASTELÍNA


Klasickou plastelínu milují nejen dětmi. Kromě dětí tuto barevnou tvárnou hmotou rádi využívají i zkušení umělci a designéři, jako například Petr Stehlík, který se na toto téma rozpovídal v nedávném rozhovoru.Plastelína, známá také pod názvem modelína, je tvárlivá hmota složená z vazelíny, lanolinu a dalších složek. Je dobrou volbou pro malé umělce, kteří své výtvory mohou časem znovu jednoduše přetvořit v jiné umělecké dílo.

Koh-i-noor Hardtmuth nabízí hned několik verzí této oblíbené pestrobarevné hmoty. V prodejnách a na e-shopu si můžete zakoupit klasickou modelínu, která se dětem bude hodit nejen na domácí tvoření, ale také do hodin výtvarné výchovy. Tento typ plastelíny nabízíme v balení po pěti, deseti nebo dvaceti barevných roubících a nebo v balení s praktickými modelovacími špachtlemi.
Kromě plastelíny s klasicky barevnými roubíky najdete v našem sortimentu také plastelínu fluorescenční, jejíž balení obsahuje 5 zářivých odstínů hmoty.PLAVACÍ PLASTELÍNA


Tato super lehká hmota se možná na první pohled od té normální vůbec neliší, její vlastnosti vás však dostanou! Výrobky z ní plavou na vodní hladině, což jsme si společně vyzkoušeli již v jednom z našich článků. Děti si tuto hmotu ihned zamilují.


PLASTELÍNA STOP BACTERIA


Vaší pozornosti by neměla uniknout ani plastelína Stop Bacteria, jejíž roubíky prošly speciální antibakteriální úpravou. Výjimečná vlastnost produktové řady Stop Bacteria spočívá v ničení bakterií již na povrchu výrobku. Je tak zamezeno množení nebezpečných bakterií ohrožující každodenně zdraví vašich nejmenších s trvalým účinkem.


Tato antibakteriální účinnost je ověřena Státním zdravotním ústavem v Praze. Více informací o celé antibakteriální řadě výrobků STOP bacteria se dočtete zde. Nechte své ratolesti v klidu hrát a rozvíjet vlastní fantazii, aniž byste se museli obávat o jejich zdraví.

MODELOVACÍ HMOTA MASS


Hmota MASS je určena spíše pro zkušenější jedince, ale s malou pomocí s ní zvládnou pracovat i ti nejmenší. Specifickou vlastností této hmoty je, že je teplem tvrditelná. Můžete z ní vymodelovat dekoraci do interiéru, přívěsek nebo postavičku, která se vytvrdí při pečení v klasické pečící troubě při teplotě 120°C po dobu 30 minut.

KERAPLAST


Hmota Keraplast oproti modelovací hmotě Mass tvrdne na vzduchu bez potřeby vypékání. S Keraplastem tak mohou samostatně pracovat i děti. Hotové a vytvrzené výrobky lze následně barvit například akrylovými barvami či lakovat.
KERAPLAST TERRACOTTA


Dalším druhem oblíbené modelovací hmoty Keraplast je verze v barvě Terracotta. Vlastnosti má zcela stejné jako Keraplast v bílém provedení. Tento odstín potěší milovníky klasické keramiky, které se podobá.

KERAPLAST LEHČENÝ


Kromě klasické hmoty Keraplast najdete v našem sortimentu i její lehčenou verzi. Před samotným modelováním je dobré hmotu propracovat v rukou a konečný výtvor zase uhladit navlčenými prsty a nechat volně schnout. Hmota, jak již samotný název napovídá, je po vyschnutí velmi lehká, takže se hodí například na závěsné ozdoby, korálky a podobné předměty. Stejně jako u klasického Keraplastu je i u této verze hmoty možné povrch po zaschnutí upravovat barvením a dalším zdobením.

MODELOVACÍ HMOTA PRO SOCHAŘE


Tato měkká, mastná modelovací hmota v barvě pískovce je naprosto ideální pro tvoření sochařských předloh. Využít ji lze také na tvorbu reliéfů nebo sochařských detailů.
Už víte, která hmota se hodí pro váš projekt či tvoření? Všechny hmoty zakoupíte v prodejnách Koh-i-noor Hardtmuth či na našem eshopu. Příjemnou zábavu!
456 zobrazení

ความคิดเห็น


bottom of page