top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Kouzlo abstrakce s metalickými tušemi
V jednom z článků na blogu jsme probrali historii tuší a jejich použití v umění. Věděli jste ale, že v Koh-i-nooru vyrábíme také jejich metalické verze? Oslní vás velká škála nádherně sytých barev a také jejich široké využití.


Metalické tuše jsou ideální nejen pro všechny milovníky perokresby a letteringu, ale i pro úplné začátečníky, kteří se mohou inspirovat jedním z našich návodů, ve kterém jsme se perokresbě podrobně věnovali krok za krokem.


Jeden nápad pro vás máme ale i dnes! Pusťte se s námi do abstraktní kresby založené na náhodě a míchání barev.Klasické šelakové tuše jsou tónované jemnými pigmentovými pastami. V případě metalického typu jsou zde ještě navíc přidány drobné zlaté částečky, které zaručí zmíněný třpytivý efekt. Ten krásně vynikne jak na tmavém pozadí, tak klasickém bílém papíru. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte tvorbu s metalickými tušemi na různém typu povrchů.My jsme se tentokrát pustili do trochy experimentování. Jdete do toho s námi?


Na lesklou dlaždici o formátu A4 nakapejte několik kapek tuše, buďto přímo pomocí aplikátoru umístěném na víčku balení, nebo pomocí syntetického štětce.Pohrát si můžete s jednotlivými barevnými kombinacemi, ale i velikostmi barevných ploch. Tuše na sebe můžete také vrstvit a vzájemně je mísit. Krásný efekt vytvoří například zlatá tuš kápnutá do tyrkysové, magenty, či fialové.Pracujte rychle, nenechte tuše příliš zaschnout, a na pokapanou plochu opatrně umístěte bílou čtvrtku většího formátu. Použití křídového lesklého papíru bude mít po obtisknutí tuší jiný výsledek, než klasická čtvrtka, do které se tuše více vpijí.Přejeďte několikrát prsty přes papír položený na dlaždičce, nechte tuše vsáknout do papíru a následně papír opatrně sejměte.


Výsledkem je abstraktní kompozice založená na náhodě, barevnému míchání, ale i vašem přítlaku a množství nakapané tuše.Co na obrázku vidíte vy? Rybu, medúzu, stromy, nebo snad mořské korály?


Použitou dlaždičku vyčistěte vlhkým kapesníkem. Vytvořené barevné mapy můžete po zaschnutí také obtáhnout pomocí tenkého černého finelineru nebo kaligrafických fix. V našem případě jsme použili i syté akvarelové pastelky, kterými jsme dostínovali jednotlivé plochy.Co vy na to? Pustíte se do toho s námi? Prozkoumejte širokou nabídku KOH-I-NOOR tuší na našem e-shopu nebo v kamenných prodejnách. Už teď se těšíme na vaše výtvory!256 zobrazení

Komentar


bottom of page