top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Návod na kresbu krajiny


Prašné pastely byly jednou z nejoblíbenějších výtvarných technik v rokoku či v období impresionismu. Jejich oblíbenost však mezi výtvarníky přetrvává dodnes.


Britská autorka Bridget Derc se vedle mnoha výtvarných médií věnuje právě této technice a my se nestačíme divit, co za krásné obrazy inspirované britskou krajinou dokáže nakreslit! Tvořit teď můžete společně krok za krokem, pomocí návodu, který pro vás Bridget připravila.
Tip: V sortimentu Koh-i-noor Hardtmuth najdete prašné pastely v mnoha barevných odstínech a provedeních. Pro kresbu přírody však doporučujeme sadu Landscape, kterou jsme, stejně tak jako Fixative Art, vyvinuli spolu s předním českým výtvarníkem Michalem Janovským. Pro kresbu pastelem je také důležité vybrat vhodný podklad, proto využijte pro své skicování umělecký blok Pop Pastel. Na kresbu těch nejjemnějších detailů doporučujeme zase prašné pastely v tužce, které jsou skvělými pomocníky při kresbě krajiny, architektury i portrétů.

Základem dobrého obrazu je vždy kompozice, proto si ji pomocí tužky a zeleného pastelu načrtněte. Dobrou pomůckou při kresbě v plenéru je rozdělit si kompozici na tři plány. V našem případě by předním plánem byly keře, které jsou k nám nejblíže, v dalším plánu se bude nacházet louka a některé stromy a ve třetím plánu stromy v pozadí.
Následně vezměte několik základních barev suchých pastelů, které se ve vámi vybraném námětu nacházejí a skicovitě znázorněte jednotlivé objekty a plochy.Pomocí tmavých a světlých odstínů barev budujte hloubku obrazu. Myslete přitom na rozdělení obrazu do tří částí, a také na to, odkud vám na scénu dopadá světlo.Potom, co bude obraz působit prostorově, můžete přejít k detailům, jako jsou listy, květy a podobně. Ty je zapotřebí opravdu precizně vykreslit, aby obraz působil realisticky.


Hotovou kresbu důkladně zafixujte Fixativem Art.245 zobrazení

Comments


bottom of page