top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Odpočiňte si u kresby vodovkami a tuší
Mnoho z vás s námi bude jistě souhlasit, že vodové barvy nepatří jen do dětských rukou, ale že i dospělí si nimi užijí spoustu zábavy. Jejich specifické vlastnosti dávají vzniknout originálním obrazům, u jejichž tvorby si navíc příjemně odpočinete.


K vytvoření abstraktní kompozice budete potřebovat vodové barvy, štětce, bílou čtvrtku, kelímek s vodou, metalickou černou tuš a redispero.Poklad si nejprve navlhčete vodou a ihned začněte malovat, abyste vytvořili rozpité pozadí. Barvy pozadí můžete mezi sebou různě míchat. Dávejte však pozor, aby vám nevznikaly špinavé odstíny.Až budete mít abstraktní malbu hotovou, nechte ji důkladně zaschnout.


Pokud máte čtvrtku zcela suchou, vezměte tuš a redispero a zvýrazněte tvary, které v malbě uvidíte. Nemusíte hledat konkrétní věci. Zapojte svou představivost a obtáhněte tvary, které vám padnou do oka.

Použitá metalická tuš v kresbě zanechá malé třpytivé částečky, které na světle krásně vyniknou.Přidat můžete i další tvary, ať už nepravidelné obrazce, či menší kolečka vyplněná černou barvou. Těšíme se na vaše obrázky, které s námi můžete sdílet na Facebooku či Instagramu! Hezkou zábavu.225 zobrazení

Comments


bottom of page