top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Barevné příšerky krok za krokemHledáte snadnou a hlavně zábavnou výtvarnou aktivitu, která zaujme vaše děti? V tom případě se vám bude líbit dnešní návod na barevné příšerky, které potěší malé i velké!

Potřebovat budete pouze klasické vodové či brilantní vodové barvy, štětce, čtvrtky, černý fineliner, nůžky, lepidlo a brčko. Jelikož budete používat vodové barvy, neobejdete se samozřejmě bez kelímku s vodou. Pokud máte vše připravené, můžete se pustit do práce!Na začátek si vezměte větší kulatý štětec, který namočte do kelímku s vodou. S jeho pomocí na čtvrtce vytvořte velkou vlhkou skvrnu. V tomhle případě se rozhodně vody nebojte a papír opravdu dostatečně namočte.

Do mokré části štětcem ihned naneste barvu z vodovek a za pomoci brčka ji rozfoukejte. Čím sytější barva, tím lepší. Také proto jsme v seznamu pomůcek zmínili i brilantní vodové barvy, jejichž pigmenty jsou díky odlišnému složení výraznější.Barevnou skvrnu nechte dostatečně zaschnout. Mezi tím si v hlavě můžete rozmyslet, jak obrázek pomocí finelinerů dokreslíte.Z jiné čtvrtky vystřihněte oči, které dokreslete a nalepte na čtvrtku s příšerou.Fineliner ještě nedávejte z ruky a dokreslete jím příšeru dle své fantazie. Kolik bude mít nohou a rukou? Možná i nějaké uši, rohy, nebo ocas?Držíme palce v tvoření a těšíme se na vaše výtvory, které s námi můžete sdílet třeba na Facebooku či Instagramu.61 zobrazení

Comments


bottom of page