top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Šetřeme naše stromy s pastelkami Progresso

Progressa od KOH-I-NOOR HARDTMUTH jsou na trhu již přes 80 let. Jejich popularita ani po letech neklesá a každý, kdo s nimi někdy kreslil, si zamiloval nejen jejich barevnost, ale i velké množství výhod, které oproti obyčejným pastelkám takzvané Progressky mají.Hlavním rozdílem mezi klasickou pastelkou a Progressem je tuha. Ta u Progressa není balená do dřeva, je pouze lakovaná, díky čemuž má tuha až šestinásobný objem oproti těm v pastelkách. Navíc obsahují kvalitnější pigment, který zanechává krásně sytou stopu.

Víte, že?

  • Díky objemu tuhy s Progressem kreslíte dvakrát levněji než s běžnými pastelkami.

  • Současná výroba Progress ušetří každý měsíc přinejmenším 11 stoletých stromů. Věž z takového množství Progress by dosáhla až do nízké oběžné dráhy planety Země.

  • Kupování Progress místo běžných pastelek by ušetřilo 4 stoleté stromy každý den. Taková produkce Progress by vážila více než dospělý slon indický.

  • S Progressy jste schopni kreslit širší plochou, jelikož po sloupnutí laku můžete využít celou délku tuhy.

  • Progressa se snáze ořezávají. Ostrou špičku získáte až dvakrát rychleji.

  • Jedná se o tradiční výrobek ze srdce Evropy od roku 1939.
V našich kamenných prodejnách nebo ve značkovém e-shopu najdete celou řadu Progresso výrobků, která se skládá z několika druhů tohoto oblíbeného výtvarného média. Než vám ale jednotlivé druhy představíme, pojďme se podívat na talentované tvůrce, kteří s tímto médiem s oblibou pracují.
Tvorba polského umělce Bartosz Gorczyca, jehož tvorbu můžete sledovat například na Instagramu, nás velice zaujala. Bartosz se zabývá kresbou portrétů známých osobností, ale i obyčejných lidí.

K nepřehlédnutí jsou také práce umělce Ralfa Scholze, který vyniká ve velkém množství výtvarných technik, přičemž ani Progressa nejsou výjimkou. Využívá je převážně ke studijní kresbě lidské postavy a dalších námětů.

Klasická barevná Progressa, neboli pastely v laku, můžete zakoupit jednotlivě či v soupravách.


Dále nabízíme Progressa gradační. Jedná se o lakované grafitové tužky v sadách od nejtvrdší s označením HB po nejměkčí 8B. V některých setech dokonce naleznete i malou vychytávku v podobě rozmyvatelného Progressa.
Rozmyvatelná Progressa nejsou však jen bonusem gradačních sad. V našem sortimentu je naleznete pod názvem akvarelová Progressa. Podobně jako tomu bylo u klasického typu jsou k zakoupení po jednotlivých barvách nebo v sadě. Oproti standardnímu výrobku je tedy možno kresbu rozmývat vodou.


V KOH-I-NOOR HARDTMUTH také vyrábíme speciální druh Progress, který nese název Magic. Jedná se o tužky s tříbarevným jádrem – 3 odstíny barvy v jedné tuze. Tužka tedy vytváří vícebarevnou stopu, která se mění natočením hrotu.


Své využití najde hlavně u vybarvování větších ploch, na kterých se střídá více odstínů jedné barvy např. tráva, moře atd. Výsledný efekt kresby je díky tříbarevnému jádru plastičtější než u kresby klasickou pastelkou.A na závěr nesmíme zapomenout fluorescenční Progressa dostupné v soupravě o 6 ks. Jejich jasné svítivé barvy si zamilujete!


Těší nás, že používáte ke své tvorbě produkty od KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Více inspirace najdete na našem Facebooku a Instagramu, kde s vámi sdílíme další zajímavé informace a novinky.542 zobrazení

Comments


bottom of page