top of page
  • Tik Tok
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

"Na světě je již dost ošklivosti" • Janet Pulcho

  • Obrázek autora: KOH-I-NOOR HARDTMUTH
    KOH-I-NOOR HARDTMUTH
  • 24. 9. 2021
  • Minut čtení: 2



Malování akvarelem nebo vodovkami je rychlejší, než například práce s grafitovými tužkami. Přesto někteří umělci stráví malováním tímto médiem celé týdny. Rádi bychom vám dnes představili Janet Pulcho z Ukrajiny, která je mistryní akvarelových květinových maleb velkého formátu.

O svá díla a uměleckou cestu se dělí se svými fanoušky na svém Instagramu. Tam ji sledují tisíce nadšenců, kteří se jejími nádhernými díly nechávají denně inspirovat.



Ahoj Janet! Začněme od začátku. Jak dlouho se věnuješ výtvarnému umění obecně?

Výtvarnému umění se věnuji asi osm let. Nyní již mohu říci, že je to důležitá součást mého života.




Vzpomínáš si ještě na okamžik, kdy ses poprvé seznámila s technikou akvarelu?


Poprvé si nevzpomínám, ale muselo to být někdy v dětství. Dva roky studia na akademii jsem malovala převážně olejem a kreslila grafitovými tužkami, ale vždycky jsem si představovala, jak maluji akvarelem, všechny ty krásné scenérie a zátiší... Před deseti lety jsem se pak začala věnovat malbě akvarelem mnohem více, na vážno.


Jsi samouk, nebo jsi navštěvovala nějaké kurzy akvarelu?


Ach ano, myslím, že studium je v tomto případě opravdu potřeba. Když jsem studovala na střední škole, připravovala jsem se na na vysokou školu tím, že jsem chodila na soukromé lekce k jednomu velmi pohodovému umělci, který absolvoval Akademii výtvarných umění v Repinu. Byl první, kdo mi pomohl můj zájem o akvarel rozvinout.


Zpočátku to bylo velmi těžké, protože mě znovu učil, jak akvarelem malovat. Vysvětlil mi všechny ty věci, které mi pomohly dále rozvíjet mé schopnosti. Studium na akademii pro mě bylo velkou zkušeností, protože jsem studovala na fakultě výtvarných umění. Po pěti a půl letech jsem absolvovala magisterské studium a po celou dobu studia jsem se věnovala převážně akademickému stylu malby. Botanickou ilustraci jsem objevila teprve ve čtvrtém ročníku, ta se pak postupně vyvinula v tyto mé obrovské květinové obrazy.





Lidé často používají akvarel k vytváření spíše menších obrázků, ale ty děláš pravý opak. Jaké největší dílo jsi namalovala?


Největší bylo dílo o rozměrech 125 cm x 150 cm. Vždycky pracuji ve velkém měřítku, ale tohle je zatím má největší práce.

Páni, to je neuvěřitelné! Jak dlouho trvá celý proces tvorby jednoho díla?


Obvykle mi trvá dva týdny, než ho dokončím. U malého obrazu to může být přibližně několik dní. Nedokážu říct, kolik hodin to zabere. Při práci s akvarelem musíte pracovat opravdu rychle, protože dokud je papír mokrý, musíte vybarvit všechny důležité části.







Kdo je tvůj oblíbený umělec a co na něm nejvíce obdivuješ?


Nemohu jmenovat pouze jednoho, ale mám velmi ráda francouzské impresionisty a některé moderní umělce.

Nejčastěji maluješ květiny, proč zrovna je?


Květiny mám ráda pro jejich estetiku. Na světě je dost ošklivosti a já věřím, že mé obrazy mohou přinést do života druhých lidí něco krásného a inspirativního. Ráda maluji také akvarelové portréty, ale k tomu se dostanu opravdu jen zřídka.





Zkoušela jsi někdy malovat abstraktní kompozice, nebo to není úplně tvoje parketa?

Abstrakce jsem tvořila už při studiu, ale zjistila jsem, že se mi více líbí polo abstraktní umění.

Které výrobky z řady Koh-i-noor bys doporučila ostatním umělcům?

Mohu doporučit své oblíbené, a to jsou tužky pro akademickou kresbu a barevné akvarelové tužky pro skici v mém ateliéru.

Děkujeme za příjemný rozhovor, Janet!







 
 
 

15 komentářů


nolafo.wle156+abc123
před 3 dny

HUBET mình mới ghé thử vì thấy bạn bè nhắc, kiểu vào xem giao diện có dễ dùng không thôi. Trang nhìn khá thoáng, chữ nghĩa với mấy khối nội dung tách bạch nên lướt xuống không bị rối mắt. Mình có bấm qua phần FAQ để xem họ trả lời mấy câu cơ bản cho hội viên, thấy viết ngắn gọn, đúng kiểu đọc nhanh là nắm được ý. Thử mở trên điện thoại thì load ổn, chuyển qua lại giữa các mục không bị khựng hay đứng hình, cái này mình khá thích vì nhiều site hay bị nặng. Nói chung cảm giác họ làm bố cục theo dạng block rõ ràng, và phần FAQ nằm ngay trên…

To se mi líbí

nolafo.wle156+abc123
před 3 dny

hm88 mình mới lướt thử vì thấy nhiều người nhắc, chủ yếu tò mò giao diện thôi. Vào trang cái là thấy họ chia nội dung theo kiểu từng khối rõ ràng, kéo xuống không bị “ngợp chữ”, nhìn phát biết mình đang ở mục nào. Mình có bấm qua phần Câu hỏi thường gặp thì thấy viết khá dễ hiểu, kiểu hỏi gì trả lời thẳng đó. Có đoạn nói chuyện đôi khi link bị chặn do nhà mạng, nên họ hay cập nhật đường vào dự phòng để đỡ bị gián đoạn, đọc cũng hợp lý. Mình không ở lại lâu, nhưng cách họ trình bày FAQ theo từng cặp hỏi–đáp tách bạch, chữ nghĩa gọn gàng nên…

To se mi líbí

okiii đi bỉn
okiii đi bỉn
před 6 dny

Có những ngày trời Hà Nội sáng nắng nhưng chiều lại xuất hiện mưa bất chợt, nên mình luôn dành vài phút để xem thời tiết Hà Nội ngày mai trên website này. Dữ liệu được cập nhật liên tục và hiển thị rất rõ ràng. Ngoài nhiệt độ, mình còn theo dõi thêm độ ẩm và tốc độ gió để lựa chọn thời điểm thích hợp cho việc đi lại, tập thể dục hoặc tham gia các hoạt động ngoài trời.

To se mi líbí

hoachtungbuang.l.y.nh
(10. 6.)

UU88 mình mới ghé thử vì thấy mấy đứa bạn hay nhắc, chủ yếu xem giao diện có dễ xài không. Vừa vào là thấy tông màu nhìn “êm” mắt, kiểu ngồi lâu cũng không bị chói. Mình thích nhất là cách họ chia các khối nội dung khá rõ, kéo xuống là thấy từng phần tách bạch nên không phải dò quá nhiều mới tìm được chỗ cần. Có đoạn nói về giấy phép độ hợp pháp đặt khá lộ, đọc lướt cũng hiểu họ muốn người dùng yên tâm hơn. Mình không có mò sâu, nhưng cảm giác bấm qua lại giữa mấy mục vẫn ổn, không bị rối. Nói chung nhìn tổng thể khá gọn gàng, bố…

To se mi líbí

billy24barne.s7.8.3.5
(10. 6.)

EE88 dạo này thấy bạn bè nhắc hoài nên mình cũng bấm vào coi thử cho biết thôi. Mình không có ngồi tìm hiểu sâu hay “soi” nội dung gì, chủ yếu xem giao diện có dễ dùng không. Vào cái là thấy trang nhìn khá sáng sủa, khoảng trắng vừa đủ nên không bị rối mắt. Mình thích nhất là cách họ chia nội dung thành từng khối rõ ràng, lướt xuống vẫn theo kịp chứ không kiểu dồn chữ một cục. Với lại cái menu đặt ngay chỗ dễ nhìn, bấm qua lại mấy mục nhanh gọn, không phải đoán xem nó nằm đâu. Nói chung cảm giác dùng khá nhẹ đầu, nhất là phần menu điều hướng…

To se mi líbí
logo_white.png

Vaše registrace 

proběhla úspěšně.

Přihlaste se k odběru novinek

prostřednictvím vašeho emailu.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.
F. A. Gerstnera 21/3,
370 01 České Budějovice

blog@koh-i-noor.cz

© 2021 KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. 

bottom of page