top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Maňásci z plat od vajíček

Zabavte své děti jednoduchým tvořením. Pusťte se společně s námi do výroby dekorace z prázdných plat od vajíček. Spoustu parády udělají například zapíchnuté v květináči, či poslouží jako maňásci na divadelní představení.


Na jejich výrobu budete potřebovat jen pár věcí, které jistě najdete doma. Základním stavebním kamenem bude pro tentokrát plato od vajec. Tak hurá do toho!
Připravte si zmíněné plato od vajec, nůžky, akrylové nebo temperové barvy, štětce a samozřejmě kelímek s vodou.


Tip: Kromě myšky se můžete rozhodnout i pro jiné zvíře podobných rysů, a to například pro lišku nebo psa, kdy bude stačit upravit jen uši a další drobné detaily.

Z plata od vajíček vystřihnete část o velikosti 4 vajec. Uprostřed byste měli mít vysoký oddělovač, který bude symbolizovat čenich.
Spodní část odstřihněte tak, aby zůstaly jen dvě místa pro vajíčka, ze kterých uděláte uši. Nůžkami dolaďte detaily.Vezměte akrylové nebo temperové barvy a začněte s malbou myší hlavy a oušek. Barevnost je jen a jen na vás!Pokud máte myšku vybarvenou, přejděte na malbu detailů. V tento moment doporučujeme vzít menší kulatý štětec, který je na detaily ideální.Namalujte oči, nos a fousky. Nechejte dobře zaschnout a připravte si špejli, na kterou myšku připevníte.


Teď už stačí jen najít to pravé místo pro tuhle krásnou dekoraci!

173 zobrazení

Comentarios


bottom of page