top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Objevte voskové pastelky Wax Aquarell


Objevte s námi kouzlo voskových akvarelových pastelů Wax Aquarell se špičkovými kreslícími vlastnostmi.


Tyto speciální pastely se silným jádrem v dřevěném obalu jsou vhodné obzvláště pro návrháře, výtvarníky nebo ilustrátory, což ale rozhodně neznamená, že se nehodí na běžné domácí kreslení, naopak! Díky nim se i z jednoduchých skic mohou stát mistrovská díla.

Zajímavostí tohoto média je to, že pastely za sucha kreslí jako klasické voskovky, přitom se ale dají rozmýt podobně jako akvarelové barvy. Čím to je?


Chemici v laboratořích Koh-i-noor Hardtmuth u obsaženého vosku pomocí emulgace změnili vlastnost vodovzdornosti na vodorozpustnost. Společně s voskem jsou v pastelech obsažené také nejkvalitnější pigmenty a bělený kaolín, díky čemuž mají krásně syté odstíny.


Kromě rozmývání pomocí štětců lze akvarelové voskové pastely rozmýt také houbičkou, hadříkem, rozprašovačem i rukou. Díky svému širšímu průměru se pastely Wax Aquarell velice dobře drží v ruce.Lze s nimi malovat na různé typy papírů od akvarelových po hlazené či strukturované. Využít je můžete i při kresbě na plátno napnuté v rámu nebo nalepené na sololitové desce. Při malování na obyčejném hladkém papíře vás jistě zaujme výsledný sametový vzhled samotné malby.


Pastely Wax Aquarell jsou na našem e-shopu a v kamenných prodejnách k dostání v sadách po 12 nebo 24 kusech v balení, přičemž sady v plechové krabičce obsahují také štětec, ořezávátko a grafitovou tužku. Zkušenější jedinci upřednostní některý z našich kulatých štětců z kolekce Squirrel, které v našem sortimentu také naleznete.Kromě předpřipravených sad lze pastely zakoupit také jednotlivě, a to včetně zlaté a stříbrné, které dodají malbě atraktivní metalický efekt. Celkově jsou tyto voskové akvarelové pastely k dostání v neuvěřitelných 48 odstínech.

Tak co myslíte? Pustíte se do toho s námi? Mrkněte na následující práce a načerpejte inspiraci od tvůrců, kteří na Wax Aquarell nedají dopustit.Kresba hub od Lucy Štruncové je krásným příkladem míchaní a vrstvení barev Wax Aquarell,

což přináší perfektní výsledky.Sarah Lehman, umělkyně z Německa, se zabývá technikou akvarelu obecně, tím pádem v její umělecké výbavě nesmí chybět ani Wax Aquarell.
Za pomoci voskových pastelů se skvěle kreslí také architektura, což můžeme vidět na profilu @bulutxin.Tuto techniku si doslova zamilovala Olga Viguro, která s Wax Aquarell vytváří

originální obrazy různých námětů.
Mezi další umělce, kteří nedají na tyto pastely dopustit je ilustrátorka,

učitelka umění a grafická designérka Chia Hsieh.
Na rychlé skicy lidského těla je využívá @persyn_artiste.

327 zobrazení

Commenti


bottom of page