top of page
  • Obrázek autoraKOH-I-NOOR HARDTMUTH

Pastelky od Koh-i-noor HardtmuthBez kvalitních pastelek se neobejde žádný umělec! Vybrat ty správné však může být občas pořádným oříškem.


Při vstupu do našich prodejen na vás dýchne vůně pastelek, papírů a tuh, a možná se vám ze všech těch nádherných barev i zatočí hlava! Proto jsme pro všechny milovníky pastelek Koh-i-noor Hardtmuth připravili článek, ve kterém se na ně podíváme opravdu zblízka. Jdeme na to?
HISTORIE


Historie výroby pastelek, tak jak je známe dnes, sahá do první poloviny 20. století, kdy bylo vynalezeno barevné jádro, složené z barviva a pojiva. Nejednalo se tedy o přírodní grafit, jako je tomu u grafitových tužek. Barevné tuhy byly a stále jsou baleny do dřevěného obalu a následně lakovány.


V sortimentu Koh-i-noor Hardtmuth samozřejmě najdete také všem dobře známé pastelky bez dřevěného pláště, tedy pastelky Progresso. Na trhu jsou již více jak 80 let a jejich obliba mezi umělci rozhodně neklesá, o čemž svědčí i rozšíření této řady o Progresso Fluorescent, Progresso Magic nebo Progresso Akvarel. Pokud by vás zajímalo více informací o takzvaných progresskách, můžete si o nich přečíst zajímavý článek.


PASTELKY ŠKOLNÍ


Jedním z velice oblíbených typů pastelek, který využívají hlavně všichni školou povinní jsou pastelky školní, které nabízíme v krátké a dlouhé verzi nebo v trojhranné variantě. Krátké jsou balené v papírových krabičkách po šesti nebo dvanácti kusech a dlouhé po šesti, dvanácti, osmnácti, dvaceti čtyřech či třiceti šesti kusech v balení. Školní pastelky dlouhé můžete zakoupit také jednotlivě nebo v originální dárkové dóze ve tvaru pastelky. V sortimentu pastelek školních najdete také šestihranné tužky s klasickým nebo silnějším jádrem, které jsou vhodné pro správné vedení a držení tužky.

PASTELKY MECHANICKÉ


Dětem by se mohly zalíbit také pastelky mechanické, a to obzvláště díky praktickému plastovému balení, které je vhodné i na cesty. Sada mechanických pastelek Scala obsahuje 12 pastelek a ořezávátko. Kromě pastelek samotných můžete pořídit také náhradní tuhy všech barev a používat mechanický obal stále dokola.


PASTELKY POLYCOLOR


Umělecké pastelky Polycolor jsou jedním z bestsellerů celého našeho sortimentu. Zakoupit je můžete v předpřipravených sadách se specifickým zaměřením nebo po jednom kusu. Ke své tvorbě je využívají umělci bez rozdílu věku nebo zkušeností, kteří s nimi tvoří krásné kresby plné barev. Kromě klasických sad Koh-i-noor Hardtmuth nabízí i luxusní retro sadu pastelek Polycolor, která nadchne všechny vášnivé kreslíře!
PASTELKY PROGRESSO


Jak jsme již zmínili, jedná se o pastelky bez dřevěného jádra, které jsou baleny pouze do laku. Tím pádem má tuha šestkrát tak větší objem než tuha klasických pastelek. Díky vysoce kvalitnímu pigmentu zanechávají pastelky Progresso jednotnou a sytou stopu. Tento druh pastelek jsme již představili v tomto článku, který byste rozhodně neměli přehlédnout.


Díky velké oblibě mezi našimi zákazníky se rodina Progresso rozrostla o další zajímavé verze jako je například Progresso Fluorescent. Tyto pastelky obsahují fluorescenční pigment, díky čemuž vaši kresbu rozzáří. Dalším typem jsou pastelky Progresso Aquarell, které jsou vhodné pro všechny milovníky techniky akvarelu. Jedním z nich je například i výtvarnice Vendula Tylová, která s nimi vytvořila zajímavý návod, který také najdete na našem blogu. Posledním typem jsou pastelky Progresso Magic, které obsahují multi-barevné tuhy specifické pro tuto oblíbenou sérii.

PASTELKY AKVARELOVÉ


Všem těm, kteří se zamilovali do techniky akvarelu, jistě padnou do oka akvarelové pastelky, které do vašich obrazů přinesou dokonalé spojení kresby a malby. Práce s nimi je velice jednoduchá a obrazy vypadají jednoduše úžasně! Tyto pastelky jsou proto vhodné pro všechny začátečníky s akvarelem, a to i ty úplně nejmenší, jelikož je můžete zakoupit i v trojhranném provedení. Dále můžete vybírat ze souprav o různém počtu kusů, od šesti až po sedmdesát dva.PASTELKY VOSKOVÉ AKVARELOVÉ


Wax Aquarell jsou jedním z našich prémiových produktů pro umělce. Jedná se o voskové pastely v tužce, které jsou rozmyvatelné, díky čemuž vytváří akvarelový efekt. Podrobně jsme se tomuto zajímavému médiu věnovali v jednom z předchozích článků, který najdete zde. Wax Aquarell milují především ti umělci, kteří se zabývají krajinomalbou, kresbou architektury nebo portrétů. K dostání jsou tyto voskové pastely jednotlivě nebo v sadách po dvanácti a dvaceti čtyřech kusech.

PASTELKY VOSKOVÉ


Voskové pastelky, lidově voskovky, jsou klasikou, se kterou se setkáváme nejčastěji v dětském věku. Proto jsou tyto pastelky dětem co nejvíce přizpůsobeny. Jsou krátké, nejsou ostré, dobře se s nimi kreslí a hlavně vybarvuje. K dispozici jsou navíc i voskovky trojhranné pro lepší úchop nebo silné, které se jen tak nezlomí.


PASTELKY MAGIC


Jistě nám dáte za pravdu, když prohlásíme, že pastelky Magic jsou opravdu kouzelné! Jejich tuha je totiž multibarevná, což všem výtvarníkům nejenže ušetří spoustu práce při vybarvování velkých ploch, ale také ozvláštní jejich výtvory. V každé tužce se nachází několik odstínů dané barvy, což oceníte například při kresbě vodních či travnatých ploch nebo při stínování.


Pastelky Magic jsou v našem sortimentu hned v několika nejen barevných provedeních. Kromě rozdílných barev můžete vybírat mezi trojhrannými pastelkami, úzkými, progresskami a podobně.

407 zobrazení

Comments


bottom of page